Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/9/2022

Consultant Λογισμικού

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Consultant Λογισμικού από εταιρεία που έχει ως αντικείμενο δραστηριότητας την παροχή ολοκληρωμένων λύσεων πληροφορικής σε επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα. Η εταιρεία εξειδικεύεται στην προώθηση λύσεων εμπορικολογιστικών εφαρμογών, WMS, SFA, συγκαταλέγεται δε μεταξύ των μεγαλύτερων εταιρειών πληροφορικής της Β. Ελλάδος.

Περιγραφή θέσης

  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση και εκπαίδευση των εφαρμογών Soft1 και Atlantis.
  • Διαχείριση ερωτημάτων πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών Soft1 και Atlantis.
  • Καθοδήγηση πελατών και συνεργατών προς τις βέλτιστες πρακτικές.
  • Ανάλυση αναγκών πελατών, και ορισμός τεχνικών προδιαγραφών.
  • Συμμετοχή σε ομαδικά έργα με τελικό στόχο την ακριβή και έγκαιρη παράδοση έργου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Συνέπεια, άριστες ικανότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητα συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και δίπλωμα οδήγησης ΙΧ
  • Ευχέρεια στην τηλεφωνική επικοινωνία και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγράμματος, παρέχοντας λύσεις οριζόμενες από τεχνικές προδιαγραφές
  • Πτυχίο Πληροφορικής ή Οικονομικών σπουδών

Παροχές

  • Εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Διαρκή εξέλιξη
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο εργασίας, 09:00 - 17:00, Δευτέρα – Παρασκευή