Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/03/2024

Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙΠΕ ΝΕΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη βιομηχανία Αλουμινιου που ασχολείται  με τις κατασκευές Αλουμινιου με έδρα ΒΙ.ΠΕ Ν. Ραιδεστού αναζητά  Μηχανικό Παραγωγής.

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη και οργάνωση της παραγωγής
  • Παρακολούθηση εξέλιξης παραγγελιών
  • Συμμετοχή στο προγραμματισμό της παραγωγής
  • Διεπικοινωνία μεταξύ των τμημάτων της παραγωγής ,της αποθήκης και του τμήματος RD
  • Καταγραφή δεικτών παραγωγικότητας προσωπικού
  • Ενημέρωση ενδοδιακινήσεων ετοίμων και ημιετοίμων προϊόντων προς το τμήμα παραδόσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος τίτλου σπουδών Μηχανικού Παραγωγής, ΑΕΙ Μηχανολογίας ή άλλου συναφούς αντικειμένου
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εξοικείωση με πληροφοριακό σύστημα ERP
  • Εξοικείωση με τα σχεδιαστικά προγράμματα Autocad ή/και SketchUp
  • Τα βασικά στοιχεία των συνεργατών/τριών που αναζητούμε είναι η υπευθυνότητα και η όρεξη για δουλειά.
  • Ικανότητα διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού παραγωγής

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Δυνατότητα ταξιδίων σε εκθέσεις εντός και εκτός Ελλάδας
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Έξοδα μετακίνησης ή μεταφορικό μέσο