Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Electrical / Mechanical Engineer | Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΝΆ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Ηλεκτρολόγος / Μηχανολόγος Μηχανικός Πεδίου σε έργα Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση έργου και επίβλεψη σωστής εγκατάστασης εναρμονισμένης με όλα τα σχέδια κατασκευής και τις διαδικασίες υλοποίησης του έργου
  • Διαχείριση και έλεγχος παραλαβής υλικών σε όλα τα στάδια κατασκευής
  • Σύνταξη αναφορών προόδου και τήρηση ημερολογίου έργου
  • Προετοιμασία πλάνου εργασιών, σύνταξη αναφορών προόδου και διασφάλιση χρονοδιαγραμμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου/Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Επαγγελματική εμπειρία 2-4 έτη σε θέση σχετική με Ηλεκτρομηχανολογικά ή/ και Φ/Β έργα
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε επίβλεψη και διαχείριση ιδιωτικών και δημόσιων έργων καθώς και εμπειρία σε θέσεις οργάνωσης και επίβλεψης εργασιών εργοταξίου.
  • Καλή γνώση κατασκευαστικών σχεδίων και δυνατότητα ερμηνείας λεπτομερειών.
  • Aποτύπωση και επεξήγηση των κατασκευαστικών σχεδίων (κατόψεις/τομές) και ηλεκτρολογικών σχεδίων (SLD-Single Line Diagrams μονογραμμικά ηλεκτρολογικά σχέδια) στους τεχνικούς επί του έργου
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρολογικών/ ηλεκτρονικών σχεδίων. Καλή γνώση Υλικών Έργων
  • Δυνατότητα κατανόησης αρχιτεκτονικών και τοπογραφικών σχεδίων
  • Πολύ καλή γνώση της σχετικής τεχνικής Νομοθεσίας τεχνικών/ ηλεκτρολογικών έργων (κανονισμοί ΕΛΟΤ, κανονισμοί Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων κτλ)
  • Πολύ καλή γνώση Autocad
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Iκανότητα και διάθεση για εργασία τόσο αυτόνομα, όσο και ως μέλος ευρύτερης ομάδας έργου
  • Ικανότητα και διάθεση για ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα για εργασία υπό συνθήκες πίεσης
  • Προθυμία για εκμάθηση νέων τεχνολογιών και εξέλιξη

Παροχές

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα γρήγορης εξέλιξης και ανάληψης πρωτοβουλιών για νέα έργα
  • Ανταγωνιστικές απολαβές ανάλογες των προσόντων και της προϋπηρεσίας
  • Συμμετοχή σε ενδιαφέροντα και διαφορετικά έργα υψηλών προδιαγραφών μέσα σε ένα ευρύ φάσμα του ενεργειακού κλάδου
  • Εταιρικό αυτοκίνητο