Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/4/2021

Collections Team Leader

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H lmw αναζητά εκ μέρους Δικηγορικής Εταιρείας έναν έμπειρο Collection Team Leader, ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη λειτουργία και την καθοδήγηση της ομάδας τηλεφωνικής ενημέρωσης καθυστερήσεων πληρωμών παρόχου ενέργειας.

Καθήκοντα:
  • Καθοδήγηση και παρακολούθηση των εργασιών της ομάδας με σκοπό την επίτευξη ατομικών και ομαδικών στόχων
  • Έλεγχος και διασφάλιση της εισπραξιμότητας
  • Διαχείριση δύσκολων κλήσεων, έκτακτων περιστατικών και εισερχόμενων αιτημάτων από τους πελάτες
  • Χρήση ηλεκτρονικού συστήματος για την παρακολούθηση και συλλογή πληροφοριών
  • Δημιουργία αναφορών προς την ανώτερη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • 4+ έτη εμπειρία σε θέση Collection Agent / Financial Advisor
  • Πτυχίο Οικονομικών, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφές θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Excel, δημιουργία Reports)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδας, οργάνωσης και συντονισμού πολλαπλών εργασιών
  • Ανθρωποκεντρική διαχείριση πελατών και παρακίνηση ομάδας
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει σταθερό πακέτο αποδοχών και δυνατότητα ανέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας.