Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/2/2024

HR Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΝΤΕΠΩ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Στο πλαίσιο συνεχούς ανάπτυξης, το Ινστιτούτο Οφθαλμολογίας & Μικροχειρουργικής
Ophthalmica, επιθυμεί να προσλάβει:

HR Manager

Αρμοδιότητες και καθήκοντα για τη θέση:

  • Recruitment: Δημοσίευση αγγελιών εργασίας, οργάνωση συνεντεύξεων υποψηφίων & επιλογή προσωπικού
  • Συνεχής ανάπτυξη ανθρώπινου δυναμικού (onboarding process) και διαχείριση μελλοντικού σχεδιασμού
  • Επίβλεψη και παρακολούθηση συστήματος αξιολόγησης απόδοσης ανθρώπινων πόρων (KPIs)
  • Reporting process (analytics, metrics, reviews, insights)
  • Διαχείριση προγράμματος μισθοδοσίας και αδειών προσωπικού (HRMS)
  • Συντονισμός εκπαιδεύσεων προσωπικού (training & coaching courses)
  • Οργάνωση HR events
  • Τήρηση HR policy και επισκόπηση compliance regulations
  • Operations (ενδοτμηματική και διατμηματική παρακολούθηση πρωτοκόλλων)

Απαραίτητα Προσόντα

  • BSc / MSc με ειδίκευση σε Human Resources, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε σχετικό πεδίο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Γνώση προγραμμάτων ERP, CRM
  • Υψηλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Μεταδοτικότητα
  • Οργάνωση χρόνου

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας (team playing)
  • Αναλυτική σκέψη
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα HR (θα ληφθεί υπόψη)

Παροχές

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Σοβαρές προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών