Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/4/2021

Ψυκτικός Τεχνικής Υποστήριξης

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, Παγκόσμιο Ηγέτη στην αγορά κλιματισμού, έναν έμπειρο επαγγελματία για τον ρόλο:

Ψυκτικός Τεχνικής Υποστήριξης (Ref. code 5408/FST/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Παρέχει ένα πλήρες φάσμα υπηρεσιών τεχνικής υποστήριξης, είτε στο χώρο του πελάτη, είτε μέσω τηλεφώνου με ποιοτικό και αποτελεσματικό τρόπο
  • Εκτελεί εργασίες συντήρησης, επισκευής και αναβάθμισης συστημάτων ψύξης και κλιματισμού, εφαρμόζοντας όλες τις σχετικές προδιαγραφές, ώστε να εξασφαλίζεται το υψηλότερο επίπεδο ποιότητας
  • Εκτελεί όλες τις καθορισμένες δραστηριότητες, τηρώντας όλους τους κανονισμούς ασφαλείας, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας και τα πρότυπα ασφαλείας
  • Είναι υπεύθυνος για την τεχνική υποστήριξη των εκάστοτε ψυκτικών εγκαταστάσεων, διασφαλίζοντας την ικανοποίηση του πελάτη
  • Εκπαιδεύεται διαρκώς προκειμένου να παραμένει ενημερωμένος για όλες τις νέες τεχνολογίες και συστήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:
  • Πτυχίο ψυκτικού τεχνικού/μηχανικού ή σχετικής ειδικότητας
  • Άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος ψυκτικού εγκαταστάσεων ή εργοδηγού
  • Τουλάχιστον 3-5 έτη προϋπηρεσίας σε ρόλο ψυκτικού τεχνικής υποστήριξης
  • Προηγούμενη εμπειρία σε εμπορικά και βιομηχανικά προϊόντα (VRV / VRF, Συστήματα νερού)
  • Πιστοποίηση F-GAS, θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Καλή γνώση αγγλικών (Β2 επίπεδο – γραπτή και προφορική χρήση)
  • Καλή χρήση Η/Υ
  • Δυνατότητα πραγματοποίησης ταξιδίων (τακτικά στην Ελλάδα και περιστασιακά στο εξωτερικό)
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Πελατοκεντρική αντίληψη και ικανότητα αξιολόγησης ευκαιριών για προώθηση των προϊόντων της εταιρείας
  • Ομαδικότητα, ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών, σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.