Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/4/2021

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρίας στον κλάδο των Υπηρεσιών και Προϊόντων Πυρασφάλειας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

• Διενέργεια επισκέψεων (προγραμματισμένων και έκτακτων) σε πελάτες
• Επίλυση τεχνικών ζητημάτων των προϊόντων της εταιρείας
• Επισκευή και συντήρηση των προϊόντων / συστημάτων πυρασφάλειας
• Επίβλεψη και συμμετοχή στην εγκατάσταση των συστημάτων
• Τακτική επικοινωνία με τους πελάτες και διαχείριση των αιτημάτων τους

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

• Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
• Τουλάχιστον ένα (1) έτος εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά στον τομέα της πυρασφάλειας
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office και καλή γνώση AutoCAD, Solidworks
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας & πελατοκεντρική αντίληψη
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
• Οργανωτικότητα και υπευθυνότητα
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Παροχές Εταιρείας

• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Δυνατότητα εξέλιξης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.