Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/10/2020

Customer Consultant

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Customer Consultant είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Πωλήσεων και συγκεκριμένα του τμήματος Πωλήσεων Ελλάδας, με έδρα την Αθήνα. Η θέση αναφέρεται στον Regional Sales Manager και έχει ως σκοπό ο/η Customer Consultant να λειτουργεί ως τεχνικός σύμβουλος για τον αρχιτέκτονα, ιδιώτη, κατασκευαστή και γενικότερα τις θυγατρικές του Ομίλου.

Κύρια καθήκοντα:
  • Εξάγει κατασκευαστικά σχέδια σε AutoCAD για την υποστήριξη των έργων.
  • Διεξάγει στατικές μελέτες για την σωστή επιλογή προφίλ κατά την μελέτη των έργων και ασχολείται με εξειδικευμένες μελέτες έργων.
  • Εξυπηρετεί και υποστηρίζει τηλεφωνικά πελάτες (εσωτερικού – εξωτερικού) και τις θυγατρικές του Ομίλου.
  • Συνεργάζεται με το τμήμα πωλήσεων σχετικά με τα έργα τα οποία χρήζουν τεχνικής υποστήριξης.
  • Πραγματοποιεί εγκατάσταση και εκπαίδευση στο AlumilCal.
  • Εντοπίζει και ικανοποιεί τις ανάγκες των πελατών.
  • Διατηρεί σχέσεις και υποστηρίζει τον πελάτη μετά την πώληση.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ ως μηχανικός
  • Επιθυμητή προηγούμενη γνώση των συστημάτων των κουφωμάτων και των κατασκευαστικών σχεδίων τους
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε εταιρίες του κλάδου ή/και σε τεχνική εταιρεία
  • Άριστη γνώση AutoCAD ή άλλου σχεδιαστικού προγράμματος
  • Πολύ καλή γνώση η/υ και της αγγλικής γλώσσας
  • Τεχνικές γνώσεις στον τομέα του αλουμινίου και των κατασκευών θα εκτιμηθούν
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλείσθε να ολοκληρώσετε την αποστολή του βιογραφικού σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.