Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
8/4/2024

Μηχανικός Εργοταξίου Έργων ΑΠΕ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΕΛΛΑΔΑ | ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το δίκτυο καταστημάτων της ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. είναι το μοναδικό τεχνικό δίκτυο καταστημάτων στην Ελλάδα που μπορεί να υποστηρίξει τις τεχνικές ανάγκες σε έργα Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας, αλλά και στην κατασκευή και συντήρηση κτιρίων. Η εταιρεία αναζητά Μηχανικούς για πλήρη απασχόληση προκειμένου να στελεχώσουν την θέση του Μηχανικού Εργοταξίου Έργων ΑΠΕ σε έργα πανελλαδικά.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2693 440106

Περιγραφή θέσης εργασίας

  • Χρονοπρογραμματισμός και επίβλεψη έργων κατασκευής φ/β πάρκων
  • Σύνταξη ημερήσιων αναφορών προς την Διοίκηση εργασιών κατασκευής φ/β πάρκων
  • Διαχείριση ημερολογίων έργου
  • Τήρηση μέτρων ασφάλειας και υγείας της εργασίας στο εργοτάξιο
  • Follow up προμηθειών εξοπλισμού έργων κατασκευής φ/β πάρκων
  • Διαχείριση, διοίκηση συνεργείων κατασκευής
  • Επικοινωνία με τους επιβλέποντες μηχανικούς του πελάτη σε καθημερινή βάση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Πτυχίο Αγγλικής γλώσσας (Επίπεδο τουλάχιστον Β2)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office, Internet)
  • Επιθυμητή γνώση Autocad
  • Επιθυμητή γνώση ενός πληροφοριακού προγράμματος διαχείρισης έργων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1-3 ετών σε αντίστοιχη θέση στον τομέα των Α.Π.Ε
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Συνεχή ταξίδια σε όλη την Ελλάδα
  • Δυνατότητα εργασίας σε συνθήκες εργοταξίου κατασκευής

Παροχές

  • Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  • Πλήρης κάλυψη εξόδων μεταφοράς, διατροφής και διαμονής επαγγελματικών ταξιδιών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία
  • Αξιοκρατικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.