Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2022

Μηχανολόγος Μηχανικός Μελετητής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είστε Μηχανολόγος Μηχανικός και έχετε προηγούμενη εμπειρία σε έργα HVAC; Έχετε ασχοληθεί με αντλίες θερμότητας , μελέτες έργων και διαχείτηση ομάδας ; Αναζητάτε το επόμενο επαγγελματικό σας βήμα και θέλετε να ενταχθείτε σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες του κλάδου ως Μηχανολόγος Μηχανικός Μελετητής;

Αν η απάντηση είναι "ναι", κάντε την αίτηση σας τώρα!

Τα βασικά καθήκοντα για τη θέση του/της Μηχανολόγου Μηχανικού Μελετητή είναι:
  • Σύνταξη μελετών θέρμανσης καθώς και αναφορών προόδου αναφορικά με τα συγκεκριμένα έργα
  • Καθημερινή χρήση προγραμμάτων που απαιτούνται για τη διεκπεραίωση των αντίστοιχων μελετών
  • Σπάνιες επισκέψεις στο εργοτάξιο για τον έλεγχο της εφαρμογής των μελετών
  • Παροχή υποστήριξης προς τους πελάτες σε ό,τι αφορά τις μελέτες θέρμανσης
  • Κοστολόγηση έργων
  • Συντονισμός τεχνικών ομάδων
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προϋπολογισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σας στις απαιτήσεις της θέσης του/της Μηχανολόγου Μηχανικού Μελετητή πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:

  • Πτυχίο Μηχανόλογου Μηχανικού
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος συναφούς αντικειμένου
  • Πολύ καλή γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Αγγλική Γλώσσα
  • Άριστη γνώση χρήση Η/Υ και ΑutoCad
  • Τουλάχιστον 7 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο μελετών

Παροχές

Για τη θέση του/της Μηχανολόγου Μηχανικού Μελετητή η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μην διστάσεις να επικοινωνήσεις

Sofia Stefanidou
+30 2106770523 / 6940420299

#mechanical