Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2024

Τεχνoλόγος Γραφικών Τεχνών στον τομέα της Προεκτύπωσης

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία γραφικών τεχνών RasterOne ζητάει άτομο με σχετική εμπειρία για θέση: Τεχνoλόγου Γραφικών Τεχνών στον τομέα της Προεκτύπωσης.

Είμαστε μία εταιρεία με ιστορία 20 ετών στην παροχή ολοκληρωμένων προ-εκτυπωτικών και εκτυπωτικών υπηρεσιών, που καλύπτουν τις ανάγκες της έντυπης επικοινωνίας και συσκευασίας κάθε μεγέθους εταιρείας, φορέα, αλλά και ιδιώτη.

Οι αρμοδιότητες του/της υποψήφιου/ας περιλαμβάνουν:

  • Επεξεργασία τελικών ψηφιακών αρχείων προς εκτύπωση.
  • Παραγωγή λιθογραφικών πλακών CTP.
  • Παραγωγή φιλμ CTF.
  • Παραγωγή Ψηφιακών Δοκιμίων.
  • Ψηφιακό μοντάζ πολυσέλιδων εντύπων και συσκευασίας.
  • Επικοινωνία με πελάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση προγραμμάτων: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, CorelDraw, Kodak Preps (προαιρετικά).
  • Γνώση των βασικών εννοιών που αφορούν στις γραφικές τέχνες και ιδιαίτερα στον τομέα της Προεκτύπωσης.
  • Εμπειρία στην επίλυση τεχνικών προβλημάτων.

Παροχές

  • 5ήμερη εργασία (9:00 - 17:00).
  • Δυνατότητα εκπαίδευσης του υποψηφίου/ας.
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.