Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Resolution Advisors

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR Group για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο της διαχείρισης οικονομικών απαιτήσεων, αναζητά Resolution Advisors.Ο συγκεκριμένος ρόλος περιλαμβάνει τη διαπραγμάτευση και την επίτευξη οριστικής ρύθμισης οφειλών, μέσα από καθημερινή επικοινωνία με πελάτες.

Περιοχή: Αμπελόκηποι.

Αρμοδιότητες:

  • Ενημέρωση και διαπραγμάτευση των όρων ρύθμισης και πληρωμής
  • Στοχευμένη αναγνώριση δυνατότητας αποπληρωμής των πελατών
  • Διαχείριση ενστάσεων πελατών και λήψη αποφάσεων σε ευθυγράμμιση με τις ανάγκες κάθε πελάτη και την πολιτική της εταιρείας
  • Διατήρηση αρχείου και καταγραφή στοιχείων σε ηλεκτρονική βάση διαχείρισης πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 1 έτους στη διαχείριση απαιτήσεων και ληξιπρόθεσμων εμπορικών ή τραπεζικών οφειλών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (Word & Excel) ή συστημάτων CRM.
  • Ευγένεια και επαγγελματισμός
  • Προσήλωση στο στόχο
  • Καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα απόδοσης υπό συνθήκες πίεσης
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εργασιακής εξέλιξης
  • Μηνιαίο Bonus απόδοσης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.