Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/12/2020

Engineering Consultant

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Engineering Consultant είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Πωλήσεων και συγκεκριμένα του τμήματος Πωλήσεων Ελλάδας, με έδρα την Αθήνα. Η θέση αναφέρεται στον Regional Sales Manager και έχει ως σκοπό την προώθηση των συστημάτων της ALUMIL, την ενημέρωση και την τεχνική υποστήριξη και εκπαίδευση των συνεργατών στις περιοχές ευθύνης.

Κύρια καθήκοντα:
  • Αναπτύσσει σχέσεις συνεργασίας και εμπιστοσύνης με αρχιτέκτονες, τεχνικά γραφεία, κατασκευαστικές εταιρείες κλπ. και συνεισφέρει στην αύξηση των πωλήσεων του ομίλου μέσω των έργων που προσελκύει.
  • Διενεργεί επισκέψεις και να ενημερώνει τον τεχνικό κόσμο για τα υπάρχοντα και τα νέα συστήματα του ομίλου.
  • Διερευνά και να ανιχνεύει την ύπαρξη νέων ή υπό μελέτη έργων με σκοπό την προώθηση προϊόντων του ομίλου σε αυτά.
  • Αξιολογεί τα οικονομικά και τεχνικά δεδομένα του κάθε έργου και να προτείνει τα ανάλογα συστήματα
  • Προτείνει στους ενδιαφερόμενους τεχνικές λύσεις οι οποίες είναι κατασκευαστικά εφικτές και αξιόπιστες, ανάλογα κάθε φορά με τις ανάγκες του έργου.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ ως μηχανικός
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία ως μηχανικός στον κατασκευαστικό κλάδο
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων
  • Καλή γνώση AutoCAD ή άλλου σχεδιαστικού προγράμματος
  • Πολύ καλή γνώση η/υ και της αγγλικής γλώσσας
  • Τεχνικές γνώσεις στον τομέα του αλουμινίου και των κατασκευών θα εκτιμηθούν
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλείστε να ολοκληρώσετε την αποστολή του βιογραφικού σας αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.