Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/04/2024

Sales Back Office / Customer Support

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΑΜΙΝΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η “SPADI” Ε. & Γ. Σπαντίδος Ο.Ε., εισαγωγική & εμπορική εταιρεία που δραστηριοποιείται στη χονδρική πώληση ειδών βιβλιοχαρτοπωλείου για περισσότερα από 48 χρόνια, αναζητά συνεργάτη για την πλήρωση της θέσης :

Περιγραφή θέσης:

  • Λήψη, καταχώρηση και διαχείριση παραγγελιών στο ERP
  • Τιμολόγηση
  • Credit Control πελατών
  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής και έντυπης αλληλογραφίας
  • Καταχωρήσεις εταιρικών εξόδων και άλλων παραστατικών στο ERP
  • Υποστήριξη του εμπορικού τμήματος και βοήθεια στην εκτέλεση εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίων:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ σε Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Οικονομική - λογιστική κατεύθυνση
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση χειρισμού ERP & CRM εφαρμογών (κατά προτίμηση Entersoft)
  • Άριστη γνώση του περιβάλλοντος MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητα διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και ευχέρεια στην επαφή με πελάτες και συνεργάτες
  • Ικανότητα στη διαχείριση προβλημάτων / παραπόνων πελατών
  • Υπευθυνότητα, πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Δυνατότητα λήψης πρωτοβουλιών
  • Ταχύτητα, συνέπεια, ευγένεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει :

  • Πενθήμερη σταθερή και πλήρης απασχόληση
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.