Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/9/2022

Η/Μ Μηχανικός Ενεργειακής κατεύθυνσης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Η/Μ Μηχανικός για την ανάπτυξη προϊόντων / τεχνολογιών βελτίωσης της ενεργειακής απόδοσης κτιρίων, σε R&D εταιρεία στα Βόρεια προάστια.

Καθήκοντα θέσης:

  • Μελέτη και σχεδιασμός νέων προϊόντων / τεχνολογιών ενεργειακής βελτίωσης κτιριακών δομών (energy efficient improvement).
  • Υποστήριξη στην μελέτη και σχεδιασμό των διαδικασιών & μεθόδων παρακολούθησης της ενεργειακής απόδοσης κτηρίων (energy efficiency monitoring)
  • Υποστήριξη σε πειραματικές ή/και πιλοτικές μεθόδους ποιοτικών ελέγχων των συστημάτων ενεργειακής βελτίωσης.
  • Υποστήριξη προγραμματισμού αυτοματισμών smart home / appliances.
  • Υποστήριξη οργάνωσης και υλοποίησης πιλοτικών R&D προγραμμάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη γνώση και εμπειρία σχεδιαστικών προγραμμάτων CAD και ΚΕΝΑΚ
  • Αριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη η εμπειρία σε προγράμματα ενεργειακής μοντελοποίησης κτηρίων (Building Εnergy Εfficiency Μodelling)
  • Επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη η εμπειρία εργοταξίου δομικών - κτιριακών έργων
  • Επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη η εμπειρία σε Ευρωπαϊκά ερευνητικά προγράμματα
  • Διάθεση για εργασία με συνέπεια, μεθοδικότητα και αποτελεσματικότητα
  • Ικανότητα προσαρμογής και ενεργής συμμετοχής σε ομάδες έργου

Παροχές

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων