Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/08/2020

AlumilCAL Customer Support

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο AlumilCAL Customer Support είναι ενεργό μέλος της ομάδας του Τμήματος των AlumilCAL engineers, με έδρα την Ευκαρπία. Η θέση αναφέρεται στον Head of AlumilCAL engineers.

Κύρια καθήκοντα:

·         Εκπαιδεύει νέους και υφιστάμενους συναδέλφους και πελάτες στη χρήση του υπολογιστικού προγράμματος (AlumilCAL) σε Ελλάδα και εξωτερικό

·         Διαχειρίζεται τις άδειες  χρήσης του υπολογιστικού προγράμματος, από την προσφορά μέχρι την εγκατάσταση

·         Επικοινωνεί διαρκώς με την εταιρία ανάπτυξης του κώδικα του υπολογιστικού προγράμματος για θέματα υποστήριξης που χρήζουν περαιτέρω ενέργειες

·         Συμμετέχει σε εκπαιδευτικά σεμινάρια της Alumil Academy σε θέματα που αφορούν το υπολογιστικό πρόγραμμα

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΙΕΚ, τεχνικής κατεύθυνσης
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
• Πολύ καλή γνώση AUTOCAD ή άλλου CAD προγράμματος
• Εμπειρία σε τεχνική υποστήριξη πελατών θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
• Δυνατότητα ταξιδιών εντός και εκτός Ελλάδας
• Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

• Σταθερές Αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
• Μεταβλητές Αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
• Ιδιωτική Ομαδική Ασφάλιση
• Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
• Προοπτικές εξέλιξης
• Άριστο περιβάλλον εργασίας

Η αποστολή βιογραφικών παρακαλούμε να γίνει αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.