Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/02/2022

Υπάλληλο Υποδοχής (Receptionist)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΠΑΛΙ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο BALI STAR στο Μπαλί Ρεθυμνου Κρητης επιθυμεί να προσλάβει Υπάλληλο Υποδοχής (Receptionist) για την καλοκαιρινή σεζόν και συγκεκριμένα για εργασία από τον Απρίλιο έως και τον Οκτώβριο.

Αρμοδιότητες:
  • Ευθύνη επικοινωνίας με τους πελάτες, από την άφιξη έως & την αναχώρηση τους
  • Παροχή πληροφοριών & εξυπηρέτηση αναγκών που σχετίζονται με τη διαμονή
  • Λήψη μέτρων για την ασφάλεια των πελατών & των προσωπικών τους αντικειμένων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχειακή μονάδα 4 ή 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας - Γνώση 2ης ξένης γλώσσας(Γαλλικα-Ρωσσικα) θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Χειρισμός Η/Υ & γνώση ξενοδοχειακού λογισμικού
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας & επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα προσαρμογής & απόδοσης σε απαιτητικές καταστάσεις

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • 7μηνη εποχική εργασία πλήρους απασχόλησης εως τελος Οκτωβρίο .
  • Διαμονή
  • Διατροφή