Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/1/2023

Application - Software Engineer – Θεσσαλία

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΤΡΙΚΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Executive Search & Selection είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερα από 50 χρόνια εμπειρίας, ειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτατων και ανώτερων στελεχών σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό Περιφερειακής Τράπεζας στη Θεσσαλία, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της θέσης:

Application - Software Engineer – Θεσσαλία (Ref. 6326/ASE/ESS/GR)

Το στέλεχος της θέσης θα αναφέρεται στον IT Manager.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάλυση και σχεδιασμός εφαρμογών πληροφορικής, συμπληρωματικών ή νέων στα υπάρχοντα συστήματα, στο πλαίσιο του digital transformation
  • Σχεδιασμός των interfaces με παρόχους του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα για την υποστήριξη των απαιτήσεων συμμόρφωσης και διάθεσης νέων υπηρεσιών στους πελάτες της τράπεζας.
  • Υποστήριξη των συστημάτων πληροφορικής αναφορικά με τις εφαρμογές, τις βάσεις δεδομένων και τα δίκτυα
  • Δημιουργίας καταστάσεων (reports) με βάση τις επιχειρησιακές απαιτήσεις των μονάδων και της Διοίκησης

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Εμπειρία σε εργαλεία Microsoft (NET Core, C#, AJAX, MVC, Javascript/Typescript), Java, Web Services και standards (JSON, XML, REST, SOAP) και Cloud υπηρεσίες
  • Καλή γνώση διαχείρισης Microsoft SQL Server, Αρχιτεκτονικών Πληροφοριακών Συστημάτων (Multi-tier, SOA, Web)
  • Πτυχιούχος ΑΕΙ/ ΤΕΙ Πληροφορικής
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (περιλαμβάνεται ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης)
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα εξελισσόμενο τραπεζικό οργανισμό
Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.