Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/4/2024

Τεχνικός Δικτύου - ΚΟΛΩΝΑΚΙ -

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΟΛΩΝΑΚΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της αναζητά:

Τεχνικό Δικτύου

Αρμοδιότητες:

  • 1st level technical support και επίλυση τεχνικών αιτημάτων από τους χρήστες
  • Συντήρηση και παρακολούθηση καλής λειτουργίας του hardware, software, Η/Υ, δικτύων και του υπόλοιπου τεχνικού εξοπλισμού (printers, mobile devices, etc.)
  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση και αναβάθμιση εφαρμογών EPSILON & SINGULAR LOGIC
  • Data Migration
  • Διαχείριση αναλωσίμων και εξοπλισμού πληροφορικής
  • Αναγνώριση και διαχείριση θεμάτων ασφάλειας μέσω ελέγχων