Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/7/2021

Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Γνωστή εταιρία που αναλαμβάνει την ανεύρεση προσωπικού για μεγάλους πελάτες αναζητά Recruiter για να γίνει μέλος της ομάδας του HR.

Ο/Η Recruiter θα είναι υπεύθυνος/η για την δημιουργία περιγραφών θέσεων εργασίας ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε πελάτη και τη διαχείριση ολόκληρης της διαδικασίας του recruiting, από τον εντοπισμό υποψηφίων (line staff & medium-level managers) έως την επικοινωνία και την αξιολόγηση αυτών.

Αρμοδιότητες

• Δημιουργία και διαμόρφωση περιγραφών θέσεων εργασίας ανάλογα με τις ανάγκες του πελάτη
• Καταχώρηση αγγελιών και διαχείριση αυτών σε ιστότοπους θέσεων εργασίας (Kariera, Jobfind κλπ.)
• Διαφήμιση διαθέσιμων θέσεων στα social media, ( Facebook, LinkedIn, Google forms κλπ.)
• Αναζήτηση υποψηφίων από διάφορα διαδικτυακά κανάλια
• Screening βιογραφικών
• Διεξαγωγή συνεντεύξεων με υποψηφίους (μέσω τηλεφώνου, βίντεο ή κατ’ ιδίαν)
• Ενημέρωση βάσης δεδομένων βιογραφικών & αρχείων προσλήψεων
• Αποστολή των κατάλληλων υποψηφίων στους πελάτες με σχόλια και περιγραφή που προέκυψαν στην συνέντευξη
• Άμεση επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα του HR

Απαραίτητα Προσόντα

• Τουλάχιστον 1-2 έτη προϋπηρεσία σε σχετικό αντικείμενο
• Πτυχίο πανεπιστημίου στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού, στο Management ή σε σχετικό πεδίο
• Άριστη γνώση χειρισμού ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)
• Ικανότητα σύνταξης περιγραφών θέσεων στα αγγλικά
• Δυνατότητα εργασίας αυτόνομα, αλλά και σε ομάδα
• Οργάνωση και καλή διαχείριση χρόνου
• Διαπραγματευτικές ικανότητες
• Υπευθυνότητα
• Καλή γνώση MS Office (Excel)

Παροχές

• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο και νεανικό εργασιακό περιβάλλον