Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/7/2021

Υπεύθυνος HR & Μισθοδοσίας

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρία στο κέντρο της Θεσσαλονίκης αναζητά υποψήφιους για τη θέση του Υπεύθυνου HR & Μισθοδοσίας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εφαρμογή και παρακολούθηση διαδικασιών και στρατηγικών ανθρώπινου δυναμικού
  • Δημιουργία και δημοσίευση αγγελιών εργασίας σε συναφείς πλατφόρμες και ιστοσελίδες
  • Διαχείριση της διαδικασίας επιλογής και αξιολόγησης υποψηφίων
  • Οργάνωση και διατήρηση ενημερωμένων αρχείων ανθρώπινου δυναμικού
  • Επικοινωνία με εργαζομένους και διαχείριση ζητημάτων και ερωτημάτων που αφορούν πολιτικές, παροχές, διαδικασίες πρόσληψης
  • Παρακολούθηση εξέλιξης ανθρώπινου δυναμικού
  • Επίλυση θεμάτων διαχείρισης προσωπικού με έμφαση στη συνεργασία μεταξύ όλων των τμημάτων
  • Μισθοδοσία, άδειες, επιδόματα εργαζομένων, bonus, παροχές, συμβάσεις εργαζομένων, μετατροπές ή λήξεις συμβάσεων.
  • Συμμετοχή στη διαδικασία προετοιμασίας μισθοδοσίας, παρέχοντας σχετικά δεδομένα (απουσίες, μπόνους κτλ.)
  • Διαχείριση πληροφοριακού συστήματος «Εργάνη», προσλήψεις, αποχωρήσεις, απολύσεις, πίνακες προσωπικού και λοιπά έντυπα.
  • Συνεχής παρακολούθηση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, κατά προτίμηση Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων (επιθυμητή η εξειδίκευση στο HR)