Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/10/2021

Destination Manager SKG / Διευθυντής Υποκαταστήματος Θεσσαλονίκης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ-ΠΙΕΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Cretan Holidays S.A., από τις πιο καταξιωμένες και καινοτόμες στην Ελλάδα, αναζητάει στέλεχος για την θέση:

Περιγραφή θέσης:
Commercial
• Υποστήριξη των Contracting Mgrs των Tour Operators
• Διαπραγμάτευση και ολοκλήρωση συμβολαίων με ξενοδοχεία της περιοχής
• Ανάπτυξη προσωπικών επαφών με τα στελέχη των ξενοδοχείων της περιοχής
• Επίσκεψη στα ξενοδοχεία της ευρύτερης περιοχής (Θεσ/κη, Χαλκιδικη, Πιερια) για δημιουργία νέων ευκαιριών ανάπτυξης & έλεγχο προϊόντος
• Συνεχής παρακολούθηση του ανταγωνισμού
• Υποστήριξη σε θέματα Overbookings & Stop Sales
• Εντατική συνεργασία με το τμήμα Yield
Operational
• Συντονισμός και επίβλεψη της ομάδας προσωπικού του υποκαταστήματος Θεσ/κης
• Εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας του υποκαταστήματος και της ποιοτικής παροχής τουριστικών υπηρεσιών
• Επικοινωνία με τοπικούς προμηθευτές
• Υποστήριξη και καθοδήγηση των Rep στην μεγιστοποίηση των πωλήσεων Εκδρομών & Car Rental

Αναφέρεται απευθείας στην Γενική Δ/νση.

Απαραίτητα Προσόντα

Τι ζητάμε:
• Απόφοιτους Τουριστικής Σχολής ή Πανεπιστημίου με αντικείμενο Οικονομικές Επιστήμες ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
• Εμπειρία 5 ετών κατ’ ελάχιστον σε αντίστοιχη θέση
• Ομαδικό πνεύμα, αλλά και ικανότητα αυτόνομης οργάνωσης και επίλυσης θεμάτων.
• Προσωπικότητα με επικοινωνιακές ικανότητες
• Πολύ καλή γνώση MS Office και εξοικείωση με ERP προγράμματα
• ‘Άπταιστη γνώση Αγγλικών. Υποψήφιος με γνώση Γερμανικών ή Γαλλικών θα προτιμηθεί.
• Κάτοχος άδειας οδήγησης

Τόπος εργασίας:
• Υποκατάστημα Θεσσαλονίκης

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
• Ευκαιρία καριέρας σε ένα μοντέρνο, οργανωμένο και ταχέως αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον.
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Εταιρικό αυτοκίνητο

Βασικά εταιρικά μεγέθη:
• 45+ έτη λειτουργίας
• Ετήσιος Τζίρος: 100+ εκατομμύρια ευρώ
• Ανθρώπινο δυναμικό: 180+ εργαζόμενοι

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους μέσω του jobfind ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση career@cretanholidays.gr, αναφέροντας την θέση για την οποία ενδιαφέρονται. Μετά τη συλλογή και την αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων, θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης, προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές. Μπορείτε να ζητήσετε τη διαγραφή του βιογραφικού σας από τα αρχεία της Cretan Holidays SA σε οποιαδήποτε χρονική στιγμή, αποστέλλοντας σχετικό email στο hr@cretanholidays.gr ή στο dpo@cretanholidays.gr