Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/2/2021

Εργοδηγός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Είσαι Εργοδηγός Παραγωγής με εμπειρία στην εκτέλεση συνταγών σε βιομηχανία χρωμάτων; Εάν είσαι ικανός/η να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και χρονοδιαγραμμάτων, τότε, η θέση του/της Εργοδηγού Παραγωγής σε μια από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες χρωμάτων είναι για εσένα!

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του/της Εργοδηγού Παραγωγής είναι:

  • Συντονισμός και οργάνωση παραγωγής χρωμάτων
  • Εκτέλεση συνταγών χρωμάτων
  • Έλεγχος αποθεμάτων Α' υλών
  • Κατάρτιση βραχυχρόνιου και μακροχρόνιου προγράμματος παραγωγής
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας για τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της παραγωγής
  • Προτάσεις για βελτιώσεις εξοπλισμού, εγκαταστάσεων και παραγωγικών διαδικασιών του τομέα ευθύνης του/της
  • Επίβλεψη και παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασίας και διενέργεια δειγματοληπτικών ελέγχων κατά την διάρκεια αυτής
  • Διαχείριση και εκπαίδευση της ομάδας παραγωγής των εργατών και των εργατοτεχνιτών
  • Διενέργεια δοκιμών εφαρμογής των υλικών στις μηχανές παραγωγής για να επιτευχθούν τα απαιτούμενα αποτελέσματα
  • Προετοιμασία νέων συνταγών και δημιουργία της πρώτης ύλης
  • Διαχείριση προσωπικού
  • Εκπαίδευση και Αξιολόγηση

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου το προφίλ σου να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της θέσης του/της Εργοδηγού Παραγωγής, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4-5 ετών σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Εμπειρία σε βιομηχανία χρωμάτων θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία στο χειρισμό ΚΛΑΡΚ
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Οργανωτικές, διοικητικές και επικοινωνιακές ικανότητες

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον/στην Εργοδηγό Παραγωγής:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική κατάρτιση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
Είμαι ο Πάνος Ζέρβας και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.