Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/4/2024

Receptionist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΕΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ξενοδοχείο 2 αστέρων στην Περαία Θεσσαλονίκης αναζητά για μόνιμη εργασία Receptionist γενικών καθηκόντων.

Τα καθήκοντα αφορούν:

  • Τις γενικές διεργασίες της ρεσεψιόν
  • Εξυπηρέτηση ρεσεψιόν, κρατήσεις
  • Έλεγχος καλής λειτουργίας των δωματίων
  • Προμήθειες και γενικές διεργασίες και λειτουργίες ενός μικρού ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Αποτελεσματικός συντονισμός, προγραμματισμός και διαχείριση όλων των λειτουργιών του τμήματος υποδοχής του ξενοδοχείου, καθώς και άψογη επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ, ξενοδοχειακών προγραμμάτων και extranet OTA's
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ευγένεια, ειλικρίνεια και πνεύμα ομαδικότητας στην εργασία
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
  • Επικοινωνιακός/ή
  • Ευελιξία στο ωράριο και άψογη εμφάνιση
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Η θέση αφορά πρωινές και απογευματινές βάρδιες, πενθήμερη και οκτάωρη και αν παραστεί ανάγκη και βραδινή βάρδια
  • Θα προτιμηθούν άτομα από την ευρύτερη περιοχή της Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Μόνιμη θέση εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.