Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/11/2022

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό μιας από τις πλέον ραγδαία αναπτυσσόμενες βιομηχανικές εταιρείες, με έδρα την ευρύτερη περιοχή του Βόλου, αναζητείται:

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός – (Ref. 6345/EE/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη ηλεκτρολογικών σχεδίων σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα
  • Σχεδιασμό, έλεγχο και εφαρμογή ηλεκτρικών πινάκων
  • Διαχείριση έργων και παράδοση τους εντός προθεσμίας
  • Αποσαφήνιση και διασφάλιση των αναγκών των πελατών και τις προδιαγραφές
  • Συνεργασία με μηχανικούς και τεχνικούς για τον σχεδιασμό και την εφαρμογή των διαδικασιών
  • Εκτέλεση αναλύσεων υλικών και απόδοσης σε νέα συστήματα πληροφορικής
  • Σύνοψη δεδομένων και αναφορών σε αποτελέσματα δοκιμών
  • Μελέτη ηλεκτρολογικών σχεδίων για κοστολόγηση ηλεκτρικών πινάκων και σύνταξη προσφορών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά στον κλάδο της ενέργειας
  • Γνώση συστημάτων αυτοματισμού και προγραμμάτων σχεδίασης Autocad/ EPlan/ See Electrical.
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικής
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα εργασίας σε πιεστικές συνθήκες
  • Προσανατολισμός στον στόχο και το αποτέλεσμα
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Προοπτικές εξέλιξης και συνεχή εκπαίδευση μέσα σε ένα εξελισσόμενο, δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.